Książka dla fana muzyki i nie tylko

Daniel

Nie raz i nie dwa zdarza się, że jako fani literatury szukamy dobrej pozycji książkowej, którą moglibyśmy przeczytać sami bądź polecić swoim znajomym lub rodzinie. Niejednokrotnie bowiem książka stanowi doskonały pomysł na prezent. Mężczyźni bardzo często są fanami cięższego brzmienia. Nazwisko Wojciecha Manna nie jest im z pewnością obce. Chcemy zatem zaproponować książkę Wojciecha Manna, pt. Artysta. Opowieść o moim ojcu. 

Obowiązkowa pozycja dla miłośników muzyki, lecz i innych rodzajów sztuki

Wojciecha Manna nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Ten znakomity dziennikarz muzyczny jest jednym z najlepszych fachowców w swojej branży. Pomysł na prezent dla mężczyzny w postaci książki jego autorstwa jest doskonałym rozwiązaniem. 

Dzieło pana Wojciecha opowiada, jak wskazuje sam tytuł, o historii jego ojca, Kazimierza Manna. Ten, niestety, nieżyjący już artysta był w okresie przedwojennym uznanym grafikiem, który kierował atelier grafiki Polskiej Agencji Telegraficzne PAT. Pan Wojciech stara się wydobyć ze swoich wspomnień okruchy pamięci i przypomnieć sobie szczątki codziennego życia z ojcem. 

Miłość syna do ojca

Wojciech Mann poświęcił długie lata swojego życia na skompletowanie dorobku artystycznego swojego ojca Kazimierza. We wspomnieniach pana Wojciecha, jego ojciec jawi się jako niezależna, zbuntowana wobec rzeczywistości czasów PRL-u osoba, która zawsze na pierwszym miejscu stawiała dobro własnej rodziny. Dzieło Wojciecha Manna to pasjonująca, niepozbawiona zarazem poczucia humoru historia i próba ukazania sylwetki tego doskonałego, lecz zapomnianego już niestety artysty. Po książkę z pewnością warto sięgnąć i nie jest to pozycja skierowana wyłącznie dla panów. Przyjemność z jej lektury mogą czerpać z równą miarą także kobiety. Ukazuje ona, jak bardzo nieprzemijająca jest miłość, w tym konkretnym przypadku miłość syna do nieżyjącego już od blisko pięćdziesięciu lat ojca. Serdecznie zachęcamy wszystkich do lektury tej świetnej, napisanej lekkim piórem książki.